امروز : جمعه 21 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/03/10

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

11:23 AM 1400/05/27 تعداد بازدید: 71
حجت الاسلام و المسلمين سيد علي سجادي طي پيامي فرارسيدن ايام سوگواري ابا عبدا... الحسين (ع) و ياران باوفايش را به عاشقان سيد الشهدا (ع) تسليت گفت.

به گزارش روابط عمومي اداره‌كل شيلات استان سيستان و بلوچستان : در اين پيام آمده است:

«اَلسَّلامُ عَلَي الْحُسَيْنِ وَ عَلي عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلي اَوْلادِ الْحُسَيْنِ و عَلي اَصْحابِ الْحُسَيْنِ»

تاسوعا و عاشورا،  يادآور بزرگترين حماسه ظلم ستيزي و آزادگي در تاريخ بشري است. حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان‌هاي پاك‌دل و راست قامتي است كه عاشقانه به وصل الهي لبيك گفتند. آن اسوه‌هاي عشق و آزادگي كه نام و يادشان و خاطره ايستادگي و مقاومت‌شان در تاريخ جاودانه گرديد و سرلوحه زنده‌دلان و نيك‌سيرتان قرار گرفت.

عــاشورا نمايش پرشكوه عشق است كه با ايثار و از خودگذشتگي حسين (ع) و ياران فداكار آن حضرت در صحنه كربلا خلق مي‌شود. كربلا صحنه وقوع حماسه جاويدي است كه وجدان انسان‌هاي آگاه، صلابت آسماني‌اش را ستايش مي‌كند و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظيم فرود مي‌آورد.

عـاشورا در طول قرن‌ها پس از واقعه كربلا همواره نماد آزاد انديشي و روشن‌ فكري اسلامي بوده است و هـمواره آمـوخته است كه در ماجراي دفاع از دين، بصيرت بيش از خصلت‌هاي ديگر، براي انسان لازم است.  بـراي حفظ دين بايد فداكاري كرد، در راه قرآن  از همه چيز گذشت و در ميدان نبرد حق و باطل، همه بايد در يك صف قرار گيرند.

امـروز فرهنگ عاشورايي چنان در عـمق جان‌ها و دل‌ها اثر گذاشته كه همه ساله در اين روزها، اوج عـشق و اخلاص نسبت به اسوه جهاد و شهادت حسين بن علي(ع) به نمايش گذاشته مي شود.

ايـنجانب فرا رسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني، ايام شهادت سالار آزادگان جهان و سـيد و سرور شهيدان اسلام، امام حـسين (ع) را كه يادآور رشـادت‌ها و مظلوميت‌هاي خاندان پاك رسالت است، به تمامي مسلمانان و عاشقان اهل بيت (ع) به ويژه همكاران خدوم اين اداره‌كل تسليت عرض مي نمايم.

سيد علي سجادي
مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در اداره كل شيلات استان سيستان و بلوچستان

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)