امروز : جمعه 21 مرداد 1401 بروزرسانی:1401/03/10

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:54 AM 1400/06/13 تعداد بازدید: 85
به گزارش روابط عمومي اداره كل شيلات استان سيستان و بلوچستان،  عصر امروز در جريان بازديد جناب آقاي دكتر رئيسي رئيس جمهور  و همراهان  از بندر صيادي كنارك و گفتگو با تعدادي از صيادان به صورت چهره به چهره، از نزديك در جريان مشكلات صيادان استان قرار گرفت.

رياست جمهور با بيان اينكه ظرفيت‌هاي زيادي براي توسعه و ايجاد اشتغال جوانان در منطقه وجود دارد دستور پيگيري و رفع مشكلات صيادان از طريق استاني و ملي را صادر نمود.

صيادان منطقه  در اين گفتگوي مستقيم و صميمانه  با رئيس جمهور  ضمن بيان برخي مشكلات، خواستار صدور موافقت اصولي ساخت و تامين شناور توسط شيلات، ممنوعيت صيد ترال در منطقه و موافقت با افزايش قدرت موتور شناورهاي صيادي كلاس قايق، توسعه اسكله پهلوگيري و خريد تجهيزات ايمني و عدم الزام به نصب سامانه vms به دليل هزينه بالاي آن شدند.

  درطي اين بازديد رئيس بندر مركزي و اداره شيلات شهرستان كنارك با اشاره به اهميت صنعت شيلات در استان و بويژه شهرستان كنارك، خواستار تامين اعتبار مورد نياز به منظور ايجاد زيرساخت هاي ايمني و خريد تجهيزات مورد نياز اجراي سيستم اطفا حريق، لايروبي و خريد تجهيزات پهلوگيري مورد نياز بنادر صيادي شهرستان شدند.

گفتني است در بندر صيادي كنارك افزون بر ١١ هزار و ۶٠٠ صياد  فعاليت دارند  كه حدود ٨۵ هزار تن صيد ساليانه اين صيادان ميباشد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)